Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Whakapapa neděle 18.11.

18. listopadu 2012 v 8:00 |  NOVÝ ZÉLAND 2012
Neděle 18.11. Budíme se do studeného rána, chvílemi d隡t i ustává, vydáváme se na krátkou tůru k peřejím Silica Rapids. Místo deště přichází sníh a silný vítr, je vidět úpatí hory jinak zahalené v mracích, je tam nový sníh. Atraktivita peřejí spočívá v usazeninách hliníku a jeho sloučenin na kamenech potoka, takže jsou bílé. V recepci konečně přijímají objednávky na dopravu k začátku treku Tongariro na zítřek, tak snad bude líp. Po obědě raději odjíždíme zpět do Turangi (asi 45 km) nakoupit, docházejí nám zásoby a skromný výběr v recepci kempu je poněkud drahý. Také se domníváme, že dole bude lepší počasí. Když odjíždíme z kempu jsou vidět blesky a bouří a zase sněží. Palubní teploměr ukazuje 4 stupně, takže ráno bylo okolo nuly.
Po nákupu v supermarketu New World navštívíme malé lázně v Tokaanu u jezera Taupo. Stejně jako na dalších místech středu ostrova je tu oblast s termálními jezírky, můžeme si zakoupit buď veřejný bazén s vodou 38 st.C (za 6 NZD) nebo soukromý bazének za 10 NZD, kterých je tu několik a teplota je od 38 do 40 st.C. Vstupenka je na 20 min. Už po 10 minutách nás to nebaví a je mi dost horko, navíc občas prší, vylezeme ještě dřív než nám to ohlásí z amplionu. Alespoň jsme se pořádně ohřáli, zatím nám bylo spíš zima. Počasí se střídá snad po 10ti minutách, slunce, déšť a naopak. Po návratu do kempu zjišťujeme, že kuchyně je přeplněná, také v prádelně postává několik lidí, na které nevyšlo. Při zavírání zadních dveří auta Luboš nešťastně couvne a zakopne o kameny za autem a svalí se i s krabicí na záda, ještě, že hlavou nenarazil na kámen, to by už nerozchodil, bohužel to odnesla kromě naraženého lokte také nová bunda, rukáv je trochu natržený. Připravujeme si rukavice a čepici do batohu a hole, zítra musíme vstávat již po 6té hodině a nahoře bude zima, ostatně dnes zavřeli i silnici k lyžařskému středisku na úpatí sopky Mt Ruapehu, která je nad námi, jen jsme ji zatím pro samé mraky neviděli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | E-mail | 18. listopadu 2012 v 9:12 | Reagovat

Držíme palce, aby vám ten trek Tongariro zítra vyšel. Petr & Marcela. P.S. Tady je také kolem nuly a navíc ta protivná inverze. Dům je zatím O.K.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama