Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Z RADOTÍNA DO BEROUNA

14. května 2016 v 22:20 |  NA KOLE DOMA I VENKU
SOBOTA 14.5.2016 - PODÉL BEROUNKY- STEZKOU ČESKÝCH KRÁLŮ
tak se zas po dlouhé době někam vypravíme na kole, tentokrát pojedeme z Berouna do Radotína vláčkem City Elefant a zpět na kole. Mělo by se to vejít do 30 km, což je pohodová cesta bez převýšení na krátké odpoledne.
V podstatě na 2 hodiny max. Vlak jezdí každou půl hodinu. Odjíždíme v 14,15 a před 15 hod se vydáváme na cestu.


NÁDRAŽÍ BEROUNCity Elefant se nám líbí


NÁDRAŽÍ RADOTÍNPOHLED NA VYSÍLAČ NAD RADOTÍNEM, JSOU TU KRÁSNÉ VILKY


ČERNOŠICERŮŘOVÉ GIRO BEROUNKA


ZÁMEK DOBŘICHOVICE
ČASTO TU JEZDÍ VLAKY :-)

ROMANTIKA
Teprve zde nacházíme část stezky " pos stopách českých králů" - a to část A
Cyklostezka Po stopách českých králů na Berounsku spojuje Beroun s hrady Točník, Karlštejn a Nižbor a mimo projížďky krásným údolím řeky také informuje o historii těžby vápence, vzácných zvířatech nebo o zkamenělinách spojených s osobou badatele Joachima Barrande

Trasa A začíná prvním informačním panelem U Ovčína, který se nachází v místě, kde podle archeologických nálezů leželo nejstarší osídlení Berouna. Druhý panel vás upozorní na výskyt vzácné teplomilné užovky podplamaté a další živočichy žijící v Českém krasu. Třetí panel, umístěný v blízkosti lomu Alkazar, připomíná těžbu vápence a současné obyvatele zdejších štol - netopýry. Na čtvrtý panel narazíte v místech, kde se do Berounky vlévá říčka Loděnice. Ještě než přijdete do Srbska, minete pod skalami panel, zmiňující se o jeskyních v okolí. Poslední panel v Srbsku u lávky se týká se historie zdejší obce.
Jedeme ji ovšem opačným směrem :-).
Co mě však nejvíc zaujalo, že právě tady se objevuje cedule s varovným nápisem: Stezka uzavřena z důvodů padajících kamenných bloků. zatímco dosud jsme zas tak mnoho lidí nepotkali, najednou je stezka plná turistů- vypadá to na nějakou organizovanou výpravu- nebo spíš několik autobusů. Zřejmě zákazy lákají a nebo z druhé strany zákaz není :-)
HOROLEZECKÝ RÁJ


ROMANTICKOU KRAJINOU KOUSEK OD BEROUNA


Z BEROUNA SE DÁ JET AŽ KE SKALÁM TAKÉ NA INLINECH- TO JSOU ASI 2-2,5 KM

A NAKONEC MAPA- PODLE MAPY.CZ JE TO 30 KM ALE PODLE KOMPUTERU I SE ZABLOUDĚNÍM ASI JEN 28.
Výlet je možno si zpestřit zastávkou na Karlštejně a nebo odbočkou k zatopeným lomům Amerika, ale to už je jiná kapitola.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama