Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Ze Strahova podél Hadovky, Úterského a Nezdického potoka

7. května 2016 v 23:38 |  JEDNODENNÍ PĚŠÍ VÝLETY
SOBOTA 7.5.2016- Opět super počasí :-) Nastupujeme do vláčku na stanici v Zadních Skvrňanech a hned po ránu náročný úkol: musíme si koupit naši kolektivní jízdenku v automatu za drobné. Již několik let se nemusí v Pňovanech přestupovat a vláček jede dál romantiskou krajinou přes přehradu Hracholusky. Po několika stanicích vystupujeme v opuštěné stanici Strahov- zastávka na znamení. Vydáváme se po červené značce podél potoka Hadovka směrem ke Gutštejnu.

STANICE STRAHOV
GUTŠTEJN
Pod hradem právě balí spacáky nějací trampíci, vypadají docela zmrzlí. No v noci moc teplo nebylo nechá se slyšet jeden z nich.Pokračujeme dál k Úterskému potoku, zatím jsme kromě trampíků nikoho nepotkali.


Každou chvilku narazíme na nějaký válečný bunkr.
SAMOTA U BARVÍŘSKÉHO MLÝNA
BEZDRUŽICE


ZÁMEK BEZDRUŽICE (tady je také pěkná restaurace na terase zámku s výhledem do dalékého okolí, jen jim trvá všechno hrozně dlouho :-(


Konečně zase na terase oblíbeného hotelu Jirásek :-)v Konstantinových LázníchZ nádraží v Konstantinkách se zas vracíme vláčkem do Plzně- celkem tato jenodenní romantika byla dlouhá ca. 22 km, nejdříve po červené pak po zelené podél Úterského potoka a naposledy podél Nezdického do Bezdružic a odtud už jen 3 km do lázní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama