Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Dívčí skok, Horní Hrad, Ostrov

29. září 2016 v 23:58 |  LÁZNĚ JÁCHYMOV

Čtvrtek , den jedenáctý.

Je nádherně a teplo, nahoře je podle online kamer pěkně vidět, ale já mám málo času, do 14,30 "pracuji" na procedurách. Dopoledne jsem vyšetřila hodinku a spěchala se podívat na vyhlídku Dívčí skok. Malebné místo na skále v lese s altánkem, jen tu už dávno žádná vyhlídka není, nebo spíše lépe řečeno, přes vzrostlé stromy není nic vidět, škoda.


DÍVČÍ SKOK

Na Horní hrad se jede směrem na Ostrov- pouhých 13 km. V roce 2002 ho koupil soukromník a od té doby ho stále opravuje a vylepšuje. Když na místo přijedeme, tak musíme konstatovat, že na propagačním letáčku bylo zřejmě foto ještě z dob jeho zašlé slávy, protože na mnoha místech vypadá dost sešle. Nedovedu si ani představit, kolik by asi musela oprava stát, aby se to té fotografii alespoń přiblížilo. Tak ho obcházíme částečně po naučné stezce, kde se dozvíme, jak například vzniklo úsloví "smradu jako v hradu"- tedy docela jednoduše: okolo hradu bylo dříve plno splašků a fekálií, jednak proto, že nebylo kam jinam s nimi a jednak to také částečně odpuzovalo případné nájezdníky :-). Na nádvoří zakoupíme vstupenku do botanické zahrady. Jsou tu cedulky, jaké květiny a dřeviny právě vidíme. Je tu zřejmě dost unikátních kousků- především stromů, ale jinak by asi zakladatel zaplakal, potřebovala by lepší údržbu. Na kopečku nad zahradou se tyčí poměrně velká kaple, částečně v rekonstrukci a před ní opelichaný páv- někdo mu chudinkovi vytrhal jeho ozdobná pera a tak za sebou vláčí jen dvě zbylá.


HAUENŠTEJN


LAVIČKA S ORLY


ARBORETUM A BOTANICKÁHRADNÍ PÁV


KAPLE


INTERIÉR KAPLE

Zastavíme se ještě v Ostrově. Staré náměstí je hezké a opravené a na něm proslulá cukrárna s nádherně nazdobenými dorty, prý jsou také dobré. Kousek od náměstí je rozsáhlý park ve stylu francouzských parků . V zámku je umístěn městský úřad, v paláci princů knihovna a v letohrádku galerie umění. Park je nádherný a jsou tu umístěny i některé novodobé skulptury. zaujaly mne například motlitební mlýnky ve velkém kameni. Ke klášteru jsem to již nestihly, tak někdy příště.


STARÉ NÁMĚSTÍ V OSTROVĚ


PALÁC PRINCŮLETOHRÁDEK


ZÁMECKÝ PARK

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama