Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Pátek- Jáchymovské peklo

23. září 2016 v 23:16 |  LÁZNĚ JÁCHYMOV

Pátek -den pátý.

Je těžké si naplánovat nějaký výlet závislý na odjezdu autobusu, protože bus odjíždí 13,10 nebo do Mariánské 14,25 a poslední procedura končí 14,30...zase běhám z jedné procedury do druhé a další až páté a mezitím snídani a oběd.
Dnes dopledne se mi ale vyskytla mezi nimi 1 hodina a tak jsem jí využila na procházku po lázních, k Radium paláci a k mlýnkům na nedalekém potůčku. Je jich tam nespočetně, každý jiný, zřejmě každý občan města tam má svůj Smějící se.
Tady jsou:

Odpoledne se vydávám směrem do města částečně po Naučné stezce o rádiu a pak navážu na stezku nazvanou Jáchymovské peklo. Prochází mezi jednotlivými uranovými doly, které byly proslulé svými praktikami nejdříve za 2. světové války a pak to pokračovalo za komunistů. Historie je známá, přesto různé podrobnosti, které se zde připomínají, znovu děsí.
Délka okruhu je ca 7 km a k tomu dalších ca. 4-5, něž k němu člověk dojde.
ODKAZ -podrobněji:PŘÍRODA SI HRAJE-SRDCE


KOSTEL SV JÁCHYMA


DŮL SVORNOST


MĚSTSKÝ RYBNÍK (BÝVAL)


ŠLIKŮV HRÁDEKSTARÁ VĚŽ

(další foto v galerii)

Večer tak akorát stíhám věčeři a ještě jsem si naplánovala bazén od 20,30, cehož ovšem už teď lituji. V bazénu 8 x 8 m se nás plácá 5 další 3 sedí ve výřivce- naštěstí. vypadá to na samé Rusandy. Vedle mě plave paní, nakonec zjistím, že z Německa- Mnichova. Umí ovšem také perfektně rusky. Žila se svými rodiči v Rusku a po druhé světové válce je vystěhovali (naštěstí pro ně) zpět do Německa. Tak jsem narazily- jak jinak- na uprchlíky. Rozčilovala se, co jim Německo všechno platí a oni nechtějí dělat, ani se učit německy a nakonec dostanou víc peněz než německý důchodce. Měla naprosto stejný názor jako většina lidí u nás. A jsme u toho zas...


8 x 8 a Kneipův chodník a výřivka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama