Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Sobota - Božídarské rašeliniště

24. září 2016 v 23:23 |  LÁZNĚ JÁCHYMOV

Den šestý sobota.

Dnes mě čeká stěhování z Dalibora do Běhounka. Už tuším, že si tak moc nepolepším. Ano, budu mít větší pokoj a blíž k procedurám, ale jinak celkem nic navíc, kromě toho, že zaplatím 150 Kč plus. Naštěstí jsem v prvním patře a silná wi-fi free sem dosáhne, alespoň zatím. Parkoviště je plné a tak auto stejně musím nechat před Daliborem. Dopoledne máme ještě cvičení v bazénu a radon, jak jinak. V bazénu je nás tolik, že strkáme jeden do druhého.
Odpoledne se s Lubošem vypravíme na Boží Dar. Vypadá to úplně jinak, než v zimě. Mnohem lépe, pěkné náměstí a hodně zahrádek se stolečky, plno lidí. Jdeme nejdříve Ježíškovo cestou- opačným směrem než jezdíme na lyžích. Konečně je teplo i tady a svítí sluníčko. V lese přibyly nové vyřezané postavičky pro pobavení (nebo strašení?) dětí. Na místě, kde běžně odbočujeme na lyžích je cedule vstup a vjezd na kolech zakázán. Jenže tohle obcházet je daleko. Cestička je vyšlapaná a tak jdeme. Za chvíli zjišťujeme, proč byla uzavřená. Začínáme se bořit do rašeliniště, zpočátku se dá obejít a pak už moc ne. Musím se zout, pokud si nechci zničit boty. V jednom místě se probořím až po koleno, tak to už je příliš, ale na vracení už je pozdě. Zbytek dojdu bosa, nohy špinavé od rašeliny, kalhoty mokré...Trošku dobrodružství neuškodí, ale jsme fakt rádi, že už jsme na konci. Příště už budeme vědět, kam nechodit.
Večer se vypravím do kina- dávají český film "Nikdy nejsme sami" s Rodenem, což slibuje herecký zážitek. Začíná v 19,30 a v 19,15 jsem tu jen já, promítač a pokladní. Nakonec dorazí ještě dalčích 9 lidí! Jeden po 5 minutách odejde, je to na něj příliš... Psychologické drama. Dobře zahrané, jako vždy, jen téma poněkud drsné a plné záporných postav. Kino velké, sedačky sametové, místa na nohy však příliš není. Promítač mi ale poradil, abych si nohy přehodila přes sedačky přede mnou, když tu nikdo není. Není to sice moc pohodlné, ale po promítání se mi podařilo i narovnat, což je fajn.
Myslím, že ve filmu bylo zkoncetrováno příliš mnoho negativního, i když místy jsme se i zasmáli..tak co.


pohled z Božího Daru


JEŽÍŠKOVA CESTA
RAŠELINIŠTĚ- KRÁSNÉ, ALE NESCHŮDNÉ


NA LYŽÍCH JE TO ÚPLNĚ JINÉ :-)


KONEČNĚ NA BOŽÍM DARU!


KINO RÁDIUM
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama