Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Ještě k procedurám a Vlčí jámy

5. října 2016 v 20:12 |  LÁZNĚ JÁCHYMOV

Středa, 5.10.

Ještě se vrátím trochu k procedurám. "suchou koupel CO2 "jsme už probírali druhý den a tak se ještě vrátím ke zmíněné radonce - tedy radonové koupeli, která je nejdůležitější.Kvalitou radonu je měkké alfa záření, aby to mělo nějaký léčebný účinek pak je minimální počet 10 - nejvýše 24 s intenzitou 4,5-5,5 kBq a to po dobu 20 min. Absorbovaná energie stimuluje regeneraci tkání a likvidaci škodlivých oxydativních stresorů. Aktivují se všechny složky imunitního systému. Zvyšuje tvorbu hormonů. Tyto procesy jsou nastartovány během léčby a pokračují ještě 4 - 6 týdnů po poslední koupeli.
Ale jsou tu i další procedury.
Tak třebas Träberovy proudy: 10 minutová procedura- nevím, jak komu ale mě je aplikují na bederní páteř - myslím, že častý zdroj problémů.
Jsou typem nízkofrekvenčního proudu s analgetickým účinkem - to mohu potvrdit- myslím, že mi fakt v té akutní fázi pomohly. Jedná se o nízkofrekvenční pulsní prody o kmitočtu 142 Hz, se šířkou pulzu 2 ms a mezerou (pauzou) mezi jednotlivými skupinami pulzů 5 ms. Dále se můžeme setkat s tzv. modifikovanými Träbertovými proudy, které se liší kmitočtem - 182 Hz, šířkou pulzu - 0,5 ms a pauzou - 5 ms. Modifikované Träbertovy proudy mají účinek spasmolitický, což má ve svém důsledku i analgetický účinek. Účinek těchto proudů se může dostavit bezprostředně po aplikaci.
Dále Ultrazvuk- to je klasika to každý zná- jezdí vám hlavicí po postiženém místě- Jedná se o mechanické vlnění s vyšší frekvencí, než je možné zachytit lidským uchem, které se šíří do hloubky. Jedná se obvykle o 3-5minutové aplikace. Ultrazvuk se léčebně indikuje u poúrazových stavů, otoků a hematomů, u chronických zánětlivých onemocnění kloubů a dalších degenerativních onemocnění.
Během léčby ultrazvukem se využívá pozitivních účinků mechanického vlnění, které vzniká při jeho aplikaci. Součástí procedury je mikromasáž a následný ohřev tkání, který také vede ke zlepšení lokální cirkulace, zlepšení prokrvení tkáně, což má za následek ústup bolesti, zlepšení lokálního metabolizmu a svalovou relaxaci .
Cvičení v bazénu: jsou skupinová, s různými pomůckami (zátěžemi) nebo i bez nichob pod vedením rehabilitačního pracovníka. Využívá fyzikálních vlastností vody (hydrostatického tlaku, tepla, odporu vody a vztlaku), což v souhrnu působí odlehčení gravitační zátěže nosných kloubů i páteře. Je vhodné při onemocnění pohybového aparátu, u pooperačních a poúrazových stavů.Důležité je aby ve vodě nebylo člověku zima, tady má bazén 30 st.C, což je tak akorát.
Individuální cvičení a masáže a hydroxer tj. různé druhy bublinek- perlička a výřivka. Ještě se používají k léčbě různé magnety a záření, ale to jsem nezkusila tak nemohu referovat.
Ale jinak to chce stále pohyb, nejlépe chůzi se správným postavením páteře.
Počasí se tedy dnes zásadně zhoršilo, původně jsem chtěla jet do Klášterce nad Ohří, ale nakonec jsem změnila plán, když okolo poledne občas vysvitlo slunce. Zastavila jsem na pláni Bludná a vydala se pěšky do Potůček. Slunce už dávno nebylo, mraky se válely nízko a začaly padat ledové krupky s deštěm, teploměr ukazoval 2 st. C. Protože cesta vede stále z kopce, nějak se mi nedařilo zahřát a tak jsem to nakonec otočila směrem na Horní Blatnou a pak do kopce na Blatenský vrch okolo Vlčích jam. Přírodní památka se skládá z Vlčí jámy a Ledové jámy. Ledová jáma je 15-20 metrů hluboká, velmi úzká propadlina vzniklá hornickou činností při těžbě cínových rud. Jde o pozůstatek dolu Jiří. Vlčí jáma byla původně dolem Wolfgang. Tato propadlina je přes 120 metrů dlouhá, široká asi 14 metrů a hluboká až 25 metrů. Další info např. zde:
Zpátky jsem se zastavila nakoupit v krámku u Vietnamčíka, právě tam k němu přišel kamarád a přinesl velkou krabici čerstvých hub- křemenáče, kozáky a další pěkné houby- takže rostou, jen se musí vědět kam na ně.


BLUDNÁ/ 2 ST.C, PRŠOSNĚŽÍ


HRÁZDĚNÉ DOMY V HORNÍ BLATNÉVLČÍ JÁMY


VLČÍ JÁMY


VSTUP DO JAM
BLATENSKÝ VRCH S ROZHLEDNOU
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama