Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Karlovy Vary

4. října 2016 v 23:24 |  LÁZNĚ JÁCHYMOV

Úterý, 4.10.

Podle blog statistik to vypadá, že už tři dny nikdo můj blog nečetl. Vzpomněla jsem na úsloví z Pelíšků: "takovou práci to dalo a taková je to blbost". No doufám , že ne a že se zase čtenáři najdou, vždyť se tak snažím :-). No jo, nejsou tu žádné senzace ani šokující zprávy, jen takový cestovatelský zápisníček. Asi nuda , no...Dneska se počasí zas "vytáhlo"- venku fučí, občas do toho leje a tipla bych si , že tu nebude víc než 8 stupňů. Odpoledne naštěstí nic nemám a tak po obědě vyrazím do Karlových Varů, abych zjistila co nového. V Alžbětiných Lázních se vystavují repliky českých korunovačních klenotů, ale já se raději projdu po kolonádě a okolo Teplé- třebas tam bude taky větší teplo :-).
S parkováním je to stále stejně špatné. I parkování u Alberta vedle Tržnice není zadarmo- 4 hodiny za 140 Kč, celodenní 200 Kč. Zdarma se dá parkovat jen v OC Fontána v části Dvory- pěšky k Thermalu asi 4 km.
Vydáme se nejdříve po pravém břehu a dojdeme až k Puppu, kde si dáme kávu a čaj. Nejlevnější káva nebo čaj jsou za "pouhých" 80 Kč. Prostředí je tu krásné, ale obsluha se tváří jako že je něco víc než návštěvníci kavárny. Poněkud snobské prostředí.
Naštěstí ty ruské nápisy už v KV zmizely nebo je jich méně a domy jsou pěkně opravené- celkový dojem moc dobrý. Ale zašly jsme do jednoho luxusního krámu (všechny jsou tam luxusní- hlavně cenami) a tam prodávala Ruska. Koukala na nás svrchu, jako že jsme nějaký povl nebo co. Ceny na věcech nebyly, takže je bylo jasné, kolik asi stály. Jedna pěkná byla za 24 tisíc. Když jsem se zeptala, co je uvnitř prošívané bundy, po chvíli pochopila , co říkáme a pak něco řekla rusky a po našem nechápavém výrazu, pravila, že česky to říct neumí. Takže to nás dostalo...a zase jsme se vrátily na zem, prostě jsou tam a hlavně si myslí, že jim to tam všechno patří. Zřejmě mají i pravdu- bohužel. Konečně jsem tady zjistila, co je to když má někdo bundu Bogner- jak si o tom básnili nějací kluci v Rakousku na lyžích a my nevěděli, která bije. Zkráceně: tato bunda vypadá jako každá jiná, ale stojí od 80 do 100 tisíc :-). Asi je v ní zašitý zlato, možná si něco takovýho ušiju a našiju tam Bogner a uvidíme , co to udělá.. ale do týhletý sorty lidí, kteří je kupují a něco si tím dokazují, já tedy určitě patřit nechci.
Ale jinak jsou Vary krásný, mají stále svoje kouzlo, natočila jsem do termosky Mlýnský pramen, který se už bohužel v lékárně koupit nedá. Hlavní vřídlo je asi v opravě, protože je zavřené. Zřejmě ho dočasně vyvedli ven před novou kolonádu, než to opraví. V současné době tam bylo i několik pěkných pískových soch, zatím vydržely i dopolední déšť, ale zřejmě se rychle rozpadnou.Od prosince začíná v Thermalu výstava Terakotové armády- tedy předpokládám, že její části.


KOLONÁDA U MLÝNSKÉHO PRAMENE


GRANDHOTEL PUPP


KARLOVY VARY SHORA
V KAVÁRNĚ PUPPU


THERMAL
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | Web | 5. října 2016 v 15:04 | Reagovat

Krásný město, právem parádní a světoznámé lázne!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama