Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Karlovy Vary podruhé :-)

8. října 2016 v 23:56 |  LÁZNĚ JÁCHYMOV

Sobota, 8.10. a poslední procedura.

Tak dnes jsem absovovala poslední proceduru za celý pobyt. celkem jich bylo 63. To by bylo, abych nebyla jako rybička! Myslím zdravá, tedy vymáchaná už jsem celkem dost. A teď už zbývá jen vstávat a cvičit! Zatím vypadám, že spíš upadnu do komatu- tlak asi tak 100...Venku momentálně naštěstí neprší, ale na hory už se mi nechce. Fouká, je zima, všude mokro a směrem na Klínovec je tmavě šedá obloha, takže tam nečeká nic pěkného.
Vyrazím tedy znovu do Karlových Varů. Tentokrát zaparkuji v Drahovicích- je to kousek pěšky a zadarmo. A hlavně můžu tu stát jako dlouho chci. Při bližším "ohledání" města mi došlo, proč zmizela většina ruských nápisů. Je to jednoduché: ty slavné modní značky a obchody mají své názvy pouze v latince a jsou současně jejich značkou. Ovšem většina z nich uvnitř má ruskou prodavačku a taky ruského majitele. Nikdo nepředpokládá, že by tam zabloudil nějaký chudý Čech. Alespoň, že všechny domy jsou krásně opravené. Jinak jsou obchody vlastně smutným obrazem lidského snobizmu a marnivosti a podle mě i blbosti. Když si někdo chce koupit něco 10 x a vícekrát dráž jen proto že to má jakousi značku, o které někdo bůhví proč prohlásil, že je prostě úžasná...Zpátky k Varům. Tentokrát jsem navštívila vnitřek Císařských lázní, které se nyní začaly rekonstruovat. Dnes je možno vidět císařskou koupelnu, chodbu , schodiště a Zanderův sál, pojmenovaný podle propagátora cvičení. Byly tu tehdy různé cvičební stroje- prostě fitko 19 století. Co by ale mohlo zajímat víc, byly tu natáčeny mnohé filmy (většinou americké) -třebas Casino Royal s Jamesem Bondem.
Zajímavá je také prohlídka podzemních chodeb vřídla s výkladem slečny průvodkyně. Nové vřídlo (tedy stavba ze 70 tých let) je ve špatném stavu, kvůli statice byla část s vřídlem, tryskajícím do výšky až 16 m uzavřena a vřídlo bylo vyvedeno před budovu a je škrceno, stříká max. 6 m. Budovu bude třeba opravit, ale údajně pak stejně nevydrží déle než 5 let. Jsou tu i návrhy, že by byla vytvořena replika původní litinové kolonády odlité v Blansku. Je to samozřejmě otázka peněz a také cestovního ruchu, který by byl takovým velkým zásahem asi narušen. Na tomto místě se vystřídaly už asi 4 kolonády. Vřídlo má teplotu až 73 stupňů a kdyby se neregulovalo, stále by se " stěhovalo" z jednoho místa na druhé...udávaná teplota se liší, každý zdroj udává něco jiného. např. tady :


plno suvenýrů všech barev a provedení- čím barevnější , tím líp :-)


KRÁSNÝ DŮM


ČÁST KAVÁRNY ELEFANT MUSEL USTOUPIT STUPIDNÍMU OBCHODU BOGNER


TADY BĚHAL JAMES BOND- INTERÉR CÍSAŘSKÝCH LÁZNÍ


CÍSAŘSKÁ KOUPELNA, KDE SE CÍSAŘ ALE NIKDY NEKOUPAL


SCHODIŠTĚ CÍSAŘSKÝCH LÁZNÍ


KRÁPNÍK V PODZEMÍ VŘÍDLA


TAKTO ZBARVÍ PRAMEN ŘÍČKU TEPLOU - LÍBÍ SE TU ŘASÁM


HOTEL IMPERIÁL, NĚKDEJŠÍ ÚTOČIŠTĚ RUSKÉ KLIENTELY


ZAJÍMAVÉ ZPESTŘENÍ- HUDEBNÍ CHODNÍK- PODLE TOHO JK ŠLAPETE ZNÍ RŮZNÉ TÓNY- OBLÍBENÁ ZABAVA


PŘED VŘÍDLEM


SLUNEČNÍ HODINY PŘED VŘÍDLEM


MODERNÍ UMĚNÍ NA GARÁŽI- TO SE MI LÍBÍ :-)

DALŠÍ FOTO V GALERII:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pavel Liprt Pavel Liprt | E-mail | Web | 5. ledna 2017 v 14:30 | Reagovat

Zajímavá povídání o ještě zajímavějších místech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama