Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Rozhledna Pajndl

1. října 2016 v 19:38 |  LÁZNĚ JÁCHYMOV

Sobota, z Perninku na Tisovský vrch a zpět.

Hlava stále bolí, asi už je to normální stav :-(. Po radonu jsem chtěla tu špatnou noc drobet dospat, ale po 20 minutách mě zase vzbudilo bouchání do stropu. Vypadalo to jakoby nahoře bylo fitko a někdo tam zvedal činky a bouchal s nimi o zem. Ale bylo to mnohem prozaičtější- uklízečka luxovala. V tomhle paneláku je prostě slyšet všechno.
Počasí zatím vydrželo a tak jsem s Lubošem zajeli do Perninku na nádraží a po žluté a zelené se vydali směrem na Tisovský vrch a rozhlednu zvanou Pajndl 955 m n.m. Nejkratší cesta od nádraží je 4,8 km, zpět jdeme oklikou po modré, takže cekem něco okolo 11 km.
Kamennou rozhlednu, zvanou Pajndl, nechal vystavět v letech 1895-1897 Nejdecký krušnohorský spolek na Tisovském vrchu se severně nad vsí Tisová (Eibenberg). V roce 1908 byla u rozhledny otevřena stylová výletní restaurace. Od druhé světové války však přestala být vyhlídková věž udržována a postupně chátrala. V letech 1986-1987 proto bylo přistoupeno k technicky náročné rekonstrukci rozhledny. Další opravy proběhly u příležitosti 100. výročí vzniku rozhledny v roce 1997. je vysoká 21 m a má 114 schodů, vyhlíková plošina je ve výšce 18 m. Je odtud vidět krásně na Klínovec, Fichtelberg, Plešivec a na druhou stranu na Nejdek, Novou Roli, Ostrov..atd.NÁDRAŽÍ V PERNINKU- DRUHÉ NEJVÝŠE POLOŽENÉ V ČR


ROZHLEDNA PAJNDL


VÝHLED NA NEJDEK

RAŠELINIŠTĚ NAD NOVÝMI HAMRY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama