Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Shopping a cesta staré železnice

7. října 2016 v 20:40 |  LÁZNĚ JÁCHYMOV

Pátek, 7.10.

Včera mě zastavila Leila- ta lékařka z Egypta, že má pro mě nějaký návrh, zda bych neměla chuť jít s ní dělat "shopping". Pořád se ještě neumím dost přetvařovat, takže si jistě musela všimnout, že mě zaskočila. Navíc jsem neváhala sdělit jí, že shopping není moje oblíbená činnost. Myslím, že jí to ani nevadilo a pokračovala dál, že si vezme taxi a pojede do Varů a pak rovnou na letiště a mě prý hodí k zastávce busu. Naštěstí pochopila, když jsem nekompromisně oznámila, že do Varů si zajedu vlastním autem a taky se s jím vrátím. Tak navrhla, půjdeme nakupovat tady v Jáchymově. To mi tedy vyrazilo dech: :"A jako kde? Vždyť tu nejsou žádné obchody, jen asi 3 se suvenýry a možná jeden z nich má i oblečení." Optala jsem se. No právě tam, bylo mi jí líto a tak jsem řekla, že jestli potřebuje pomoci půjdu s ní. Tak prý pojedeme autobusem - no je to asi 150 m od ústavu... Ale ona prý nemůže chodit. Při pomyšlení na tak vekou zptrátu času jsem řekla, že jí tam vezmu autem. Pak mě nabídka mrzela...byla jsem ráda, že jsem ji ani ráno nezahlédla a v poledne také ne. Pak se mi jí zželelo a zavolala jsem sama, abych to už měla za sebou. Přišlo mi, že jí to přišlo úplně normální a já si chvílemi připadala jako její sluha. Nakoupila svetříky a cetky pro celou rodinu a to ještě usmlouvala cenu!! a pak ještě u Vietnamců na tržnici nějaké triko pro svého egyptského řidiče. Mě za odměnu pozvala na kávu nebo čaj, či víno. Tak jsme spolu ještě jednou probraly současnou geopolitickou situaci a opět si potvrdily společný názor , že jde jen o peníze a moc bohatých a mocných.
Zbývalo mi do večeře už jen 1,5 hodiny. Vydala jsem se tedy po nové cyklisticko-pěší stezce do Žďáru a odtud po žtuté do místa zvaného Starý Arnoldov a zpět po modré do Jáchymova - ca. 10 km.
Stezka vede po dřívější dráze železnice, která byla zrušena myslím v roce 1957. Dokonce vede i krátkým tunelem. Na inliny je to moc z kopce, ale na kolo super.
Tady je odkaz na podrobné informace o historii stezky/železnice:CYKLOSTEZKA DO Ž´DÁRU


TUNEL NA STEZCE


VÝHLEDY ZE STEZKY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama