Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

4 dny v Zillertalu

8. března 2017 v 22:11 |  NA LYŽÍCH DOMA I VENKU

Sjezdování v Zillertalu.

Podle předpovědí vypadalo počasí každý den jinak a celkem nevěštilo žádný zvláštní zážitek, vítr, mlhu, mraky, déšť, slunce. Nakonec se sice splnilo všechno, ale pozitiva převažovala. První den celkem v pohodě probhl v areálu Mayerhofenu, celkem bez front, zato na sjezdovkám bylo dost rušno- nějak ti se ti lidé hodně množí- tedy hlavně lyžaři.
Druhý den fučelo ze sklalisek rychlostí 80 a v nárazech i 120 km/hod, takže ráno totálně zavřela Aréna a Tux a tak polovinu zařízení otevřel Mayerhofen. Jen odvážlivci a tvrďáci z trochu odkloněného Hochzillertalu (Kaltenbachu) kromě jedné lanovky otevřeli všechno. Zřejmě ne všichni se podívali na net a tak jsme cestou viděli u stanic skibusů postávat celkem dost zoufalých nebo ještě nic netušících postaviček s lyžemi. Přejeli jsme rovnou do posledního údolí, téměř schovaného před větrem a sjížděli téměř celý den naši oblíbenou dlouhou červenou a dopravovali se nahoru "kopací" dvojsedačkou, většinou skoro sami. Když jsme však chtěli nazpátek, zjistilo se, že spojovací vrcholové lanovky už i toto středisko zavřelo a tak máme smůlu... Zpátky musíme busem a tak jsme absolvovali vyhlídkouvou jízdu klikatou cestou do údolí busem, který nás vyhodil na nádraží a dál se pokračovalo "skivlakem" 4 stanice do Katenbachu- celkem asi 3/4 hodiny výletu, ale užili jsme si to a máme zas nový zážitek.
Další den pokračoval mraky a špatnou nebo skoro žádnou viditelností a sněžením, ale zas bylo všechno otevřené. Což je sice pozitivní, ale když nevidíte kam jedete a kde jste, tak je to vlastně fuk. Pro tyto příležitosti je nejlepší sjezdovka "Řízkovka" tedy ta s chalupou Schnitzelhuette. Tam se dá alepoň orientovat podle okraje lesa. Přesto jsme nakonec vyrazili až směrem k údolí Krimmlu. Cestou zpátky, tedy až v 15,45 při návratu se konečně rozjasnilo a Alpy ukázaly svoji vlídnou a taky okouzlující tvář. Pod námi mraky a vrcholky zalilo slunce- no není to nádhera??
Poslední den se odehrával sice za hezkého počasí, zato zas terén nebyl úplně nejlepší, dělaly se boule a všude hory lyžařů. Jen pár našich místeček, zůstalo jako vždy ušetřených. Naše schovaná červená a teď i nová černá do Gerlosu, kterou ještě většina neobjevila.
Celkem jsme toho najeli zas dost. Taky jsem si zazávodili a pokusili se o rychlostní rekord ale bylo to "jen" 73 km/hod. Takže se nekonal, nejvíc jsem to dali kdysi 80 km/hod, ale to už bylo skoro o život. Jak může někdo jet 120 a ještě se přitom trefit do brány, to fakt nechápu a navíc se nebát?

Tak tady jsou kilometry

(PS: z posledního dne mě ještě teď bolí zbytky vazů mého ubohého kolene )
- Skipassnummer 1-1157-18-100081
06. Mär. 2017 - MontagZillertal Arena11,159 hm29 Lifte87 km
Skitag löschen
05. Mär. 2017 - SonntagZillertal Arena10,399 hm26 Lifte75 km
Skitag löschen
04. Mär. 2017 - SamstagZillertal - Hochzillertal7,288 hm13 Lifte42 km
Skitag löschen
03. Mär. 2017 - FreitagFinkenberg9,742 hm23 Lifte56 km
Skitag löschen
4 Tage38,588 hm91 Lifte260 km

A tady zase pár fotek:

MAYERHOFENKATENBACH-TADY HODNĚ FOUKÁ- JEN TONA FOTCE NENÍ VIDĚT :-)


KONEČNĚ VYSVITLO SLUNÍČKO PŘI NÁVRATU KRIMMLEXRESSEMNO A KVŮLI TOMU SEM JEZDÍME....NÁDHERA , CO??


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | E-mail | 12. března 2017 v 21:41 | Reagovat

no bezva [:tired:]

2 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 21. března 2017 v 20:57 | Reagovat

Každopádně aspoň pěkná krajina :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama