Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Podél Rakovnického potoka a Křivoklát

13. května 2017 v 22:22 |  JEDNODENNÍ PĚŠÍ VÝLETY

Z Roztok u Křivoklátu podél Rakovnického potoka do Rakovníka .(20,5 km)

Tak jsme dnes vyzkoušeli zas nějakou inovaci, abychom nechodili stále stejnými cestami. Vláček z Rakovníka do Roztok u Křivoklátu odjíždí v sobotu také v 9,50, cesta z Plzně je ca. 65 km, takže by to mělo zabrat zhruba hodinu. Odjíždíme ještě před půl devátou. Začátek se však změnil díky okolnostech v ranní drama. Nejdřív bylo třeba vztít po cestě benzín, v Kralovicích ale zrovna něco opravovali a pouštěli naším směrem pouze na světla, nechtělo se nám vracet a znovu čekat a tak jsme jeli dál na Jesenici. Cesta z Jesenice byla hodně točitá a navíc dost úzká a ještě k tomu delší než přes Kožlany. Navíc nevíme, kde je v Rakovníku nádraží a čas běží, trochu jsme zabloudili...Když na nádraží vystoupíme, je právě tak 9,48. No listek už si nekoupíme a tak běžíme k vlaku. Nakonec čeká na jiný vlak jako přípoj. Jízdenka se nám tedy drobet prodražila- místo 56 platíme 96 Kč, ale jedeme....Během 20ti minut jsme v Roztokách a vystupujeme. Po žluté značce je to asi 3 km na hrad Křivoklát. Nejdřív podél Berounky, pak lesem. Z vyhlídky zvané Paraplíčko máme krásný pohled na Roztoky a dřívější železárny Permon. Je tu také slalomový kanál. Sotva odejdeme z vyhlídky, začne pršet a bouřit a takové počasí se vystřídá během dne nesčetněkrát. Z další lesní vyhlídky je přímo pohádkový pohled na hrad Křivoklát. Dál už cesta vede údolím Radnického potoka, místy je úzká pěšinka, někde přírodní cestička a jinde zas krásný asfalt pro kolaře. Také je prezentována hlavně jako cyklostezka z Radnic na Křivoklát a tak nás míjí čím dál víc kolařů a rodinek s dětmi, občas je tu inlinista nebo koloběžkář. Pro pěší ale asfalt není zas nic extra příjemného. V Pustovětech je asi jediná občerstovací stanice mimo Křivoklátu. Také se tu sešli snad všichni cyklisté, co projíždí. Dá se tu sedět venku pod slunečníky nebo uvnitř v restauraci.
Cestou potkáváme také hodně různých zvířátek- většinu naštěstí za hradbou. Nejvíc jsme asi zaujali krůty, které spustily pěkný povyk, jinak jsou tu ovečky, bílé i černé, kozy, kachničky, slepice, kohouti a samozřejmě psi všeho druhu. Pohodová cesta jarním údolím CHKO Křivoklátsko se starými mlýny, papírnou a malými vesničkami. Doporučuji ale vzhledem k povrchu spíše kolo. celkem je to asi 20 km.
Zpátky se vracíme domů autem z Rakovníka přes Kralovice, asi jsme ráno měli štěstí v neštěstí, protože zjišťujeme , že i na této silnici bychom ráno asi měli pěkné problémy asi 2 km jsou odfrézované ale velmi nepravidelně, někde jde jet slalom, ale většinou ne a tak je třeba se opatrně ploužit a to by nás bylo ráno taky pěkně zdrželo. Vlastně jsme zas měli štěstí- jako vždycky:-).


NEJŘÍV MAPKA- ZAČÍNÁME V ROZTOKÁCH


JEŠTĚ JE HEZKY- BEROUNKA


ROZTOKY Z VYHLÍDKY


ŽELEZÁRNY- BÝVALÉ


ROMANTICKÝ HRAD KŘIVOKLÁT


PAMÁTNÍK EGONA II FÜRSTENBERGA

MÍSTNÍ ZOOMŮSTEK V RAKOVNÍKU, KTERÝ NEVEDE NIKAM ANI NIC NEŘEMOSŤUJE, ALE JE PĚKNÝ, ŽE???

další foto zde:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 22. května 2017 v 20:53 | Reagovat

To mi pžipomnělom jak jsem jezdil vlakem pžes Beroun do Raka na brigádu...práce nic moc ale krásná příroda podél trati... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama