Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Dürrenstein/Picco di Vallandro (I)

8. července 2017 v 0:22 |  BERCHTESGADEN, HALLEIN A DOLOMITY 2017

Platzwiese/Prato Piazza- Dürrestein/Picco di Vallandro- neděle 2.7.2017

Ještě ráno v 8,30 ukazovala předpověď na Bergfexu dopoledne mraky a odpoledne sluníčko. Při pohleduzokna se potvrdily mraky, jako vždy. Jedeme přes Welsberg do Ponticella/Brückele 1491 m.n.m v údolí Val di Braies. parkoviště stojí 4 EUR na den a odjíždí odsud autobus každou1/2 hodinu (10,15) na Platzwiese 1991 m.n.m, samozřejmě zdarma. Je možné i pokračovat autem, ale průjezd je zpoplatněn (8 EUR) a pak ještě pakoviště nahoře také.
Odtud jdeme pěšky na Dürrenstein 2838 m dle cedulky to má být 2,40 hod. Přestože jde o solidní stoupání zůstáváme oblečení v mikině, fouká totiž ledový vítr a slunce nesvítí- může být tak max 10 stupňů a nahoře se ještě ochladí a tak nakonec vytáhnu ještě rolák a samozřejmě bundu. Máme zkřehlé ruce, na hlavě kapuci, ale svačinu si dáme. Výhled na Hohe Gaisl/Groda Rossa (3146m) je chvílemi spíš částečný, protože vrcholy pokrývají mraky. Občas kápne, někdy i víc, ale liják jako minulé dny to není. Na druhé straně vidíme spodní část Tre Cime a že by se nějak vyčasilo, jak slibovala předpověď , tak o tom si můžeme nechat jen zdát. Nakonec ale vidíme vlastně nejvíc za celý náš pobyt. Naproti na Strudelkopfu vidíme malinké postavičky. Jdeme kousek po hřebeni, ten je však přerušen propastí a tak se musíme vrátit na oficiální cestu č. 40. V Almhütte dole dáme pití a jogurt s ovocem a ještě zajdeme k bývalé pevnosti Vallandro a pak už scházíme do údolí k Ponticello pěšky (1,40 hod). Teď už se počasí umoudřilo a dokonce skoro pořád svítí sluníčko.

Statistika: 33.157 kroků/10,30 - 18,20/ stoupání 985m klesání 1468 m, max výška 2838 m- předpokládaný čas 4-5 hod bez sestupu na parkoviště (+1,5 hod)
START ETAPYCESTA JE DLOUHÁ A KAMENITÁ


PANORAMA OPĚT KAZÍ MRAKY


KONEČNĚ VRCHOLHRDINOVÉ Úžasný


A ZASE DOLŮ- TO JDE RYCHLEJI
POHLED DO ÚDOLÍ


PEVNOST


CESTOU DOLŮ - KONEČNĚ HEZKY

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama