Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Pyramidenweg a Rammelstein (I)

8. července 2017 v 0:19 |  BERCHTESGADEN, HALLEIN A DOLOMITY 2017

Erdpyramiden, Gönner Alm a Rammelstein- pátek 30.6.

Dneska mělo být lepší počasí, ale asi už nikdy nebude, alespoň zřejmě ne, dokud budeme na dovolené :-).Autem jedeme pár kilometrů na parkoviště za Vila di Sopra a odtud se vydáváme po hezké lesní cestičce tzv. Pyramidenweg k pyramidám (3) ze země. A skutečně, něco takového jsme ještě neviděli . V písčitém terénu/svahu jsou obrovské sloupce zakončené většinou kamenem. Těžko se to popisuje- lepší je fotka dole. jak dlouho tohle dílo přírody ještě vydrží?

Dál pokračujeme do prudkého kopce zkratkou ke Gönner Alm (4), kde si dáme pití a jogurt s "Beeren"- jak to jen přeložit správně do češtiny? S lesním ovocem- ne! prostě s bobulemi- no to taky není ono- s jahodami, borůvkami, malinami- zkrátka dobrý jogurt. Dál ještě stoupáme na planinu nad salaší a po krátké svačině pokračujeme po šestce dál na Rammelstein 2483 m.n.m. Chvílemi mizí v mracích. Když jsme nahoře je trochu vidět, ale zlověstné mraky se již blíží. Za chvilku není vidět nic, začíná bouřka, blesky a kroupy.Pouštíme se po hřebeni dál k rozcestí. Je mi trochu divné, že šestka se změnila na čtyřku, ale když odbočuje 4B, zdá se mi to dle mapy v pořádku, jen nějak chybí naše odbočka. Podle GPS jsme ale na špatné straně údolí a tak se otočíme a hledáme cestu na druhou stranu. Nějaké cestička tu vede, ale značená není. Není čas, leje a tak se jí pouštíme dolů scházíme prudce do údolí ve stráni objevujeme malou chaloupku eveidentně používanou, kozí, nebo spíš kamzičí ( několik kamzíků jsme potkali) stezka od ní vede ještě pěkně dlouh o- asi 1/2 hodiny k prašné cestě, kde zjistíme, že GPS nelže a my jsme v jiném údolí. Musíme zas vyšplhat na hřeben přes Grente Alm opět směrem k Rammelsteinu a odbočit správně! Přidali jsme si ca. 2 hodiny navíc. Konečně scházíme do správného údolí "Vallé di Villa" směrem k našemu parkovišti. Když jsme asi 1 km od něj opětzačíná pršet, kroupy nás naštěstí stihnou až v autě. Domů dorazíme v 19,30, obchod je již zavřený. Nevadí hlavně , že jsme přežili :-)

Zde je mapka- ručně jsem musela domalovat naši "odbočku" a v souhrnu také není, protože ji "mapy.cz" neznají- je totiž tajná :-)

Statistika 36.422 kroků, stoupání 1346 klesání 1342 (ale ve skutečnosti mnohem víc)nevyšší bod 2445


CESTA K PYRAMIDÁMTO JSOU ONY, PRÝ JSOU TU UŽ DLOUHO


OBČERSTVOVACÍ STANICE- TADY JE JEŠTĚ HEZKY
BLÍŽÍME SE K RAMMELSTEINU A K NÁM SE BLÍŽÍ BOUŘKA


UŽ JE TADY- ZAČÍNAJÍ PADAT KROUPY A NEBE KŘIŽUJÍ BLESKY, CESTA SE ZTRÁCÍ...


NA VRCHOLU


KONEC DOBRÝ- TAK TO JE ON ZDOLA..


ZROVNA TEĎ JE HEZKY ALE ZA CHVÍLI TO ZAČNE ZNOVA...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama