Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Rakousko na kole z Telfsu 2017

9. srpna 2017 v 22:41 |  NA KOLE DOMA I VENKU

Rakousko na kole s Mamutem 3- 7.8.2017.

Alsasko s Intertransem bylo opět zrušeno a tak jsme hledali jinde až jsme našli u Mamuttouru z Berouna. Ubytování v Telfsu u řeky Inn v hotelu Tirolerhof je docela pěkné jen ráno nás budibv 6 nakládání balíků do aut u pošty naproti.

3.8. Čtvrtek

Odjezd v 7.45 byl nakonec v 8 , což by ani tak nevadilo, kdybychom po několika km na D6 nenarazili na stojící kolonu, kde jsme strávili dá 1,5 hodiny kvůli vybouranemu náklaďáku. Další zdržení přišlo téměř u cíle. Kus před Ga- Pa další kolona a pak znovu 2 Km před výsadkem v Nassereithu 833 m.n.m. Průvodce slibuje celou cestu, že na kole se povezeme z kopce či po rovině. Z itineráře lze ale vyčíst , že tomu tak nebude vždy. Překvapením pro mnohé byl pak slušný kopec hned na začátku, stoupání 318 m na 6 km. I vlastníci elektrokol vesměs sesedli a tlačili. Jeden z nich dokonce zavolal průvodci s dotazem, co má dělat, že je to do kopce, je horko a došla mu voda. Průvodce je celkem pohodář, jede většinou před námi a trasu značí tlustou křídou na silnici. Pravda, několikrát se sekl a pak se vracel a šipky škrtal , ale do cíle nakonec dorazili všichni. Zbytek cesty už vede víceméně z kopce dolů. Jelikož však mnozí kolo několik km tlačili posunula se nám večeře až na 8 hodinu. Některé sjezdy byly na šotolinové cestě docela nebezpečné a pro někoho se neobešly bez nepříjemného pádu.

Trasa : Nassereith - Arzkasten- Mieming - Telfsu 22 km

Pátek 4.8.

Trasa: Soelden - Laengenfeld - Oetz - Area 47 - Heimingen -Telfs - 72 km

Dnešní etapa by měla být také jen z kopce, pokud nepočítáme různé odbočky cyklostezky, které vedou do strmého kopce, aby pak zase prudce sjížděly v šotolině dolů, zatímco po silnici by to bylo pár m po pohodlné asfaltce stále dolů. Na začátk trasy je jen asi 19 stupňů, ale v údolí končíme 33 a teplým fénem, který nám celou cestu fouká proti a je poměrně silný. Bohužel koupaliště před Heimingenem mineme a ještě si naneseme asi 7 km navíc a konec trasy poblíž silnice a pole je dost nudný. Konečně ale asi v 16 hod dorazíme k hotelu, nemáme ale klíč od pokoje a tak jedeme rovnou na koupaliště. Vstup skoro 10 Euro areál velký, ale venkovní bazén malý na takové​ množství lidí.
Večeře v 7, salát z bufetu , cuketová polévka, opečená ryba s rizotem a smaženou zeleninou na závěr Tiramisu. Zase je toho moc.


SÖLDENÖTZTALER ACHE
Sobota 5.8.

Trasa : Plansee 979 -Griesen 816 - Ehrwald 1000 - lanovka 1100- horní stanice 1502 - plus 105 m - Igelsee - Klamm 1150 -Buchnerhoehe 1210 - Telfs 52 km

Vyjíždíme jako vždy v 8.30. K jezeru Plansee přijíždíme v 10, správně jsme měli prvních 6 km absolvovat na kole podél jezera, které je právě dlouhé asi 6 km, ale nějak se nezadařilo najít místo k zaparkování autobusu a tak vystupujeme až na konci u hotelu. Jezero je docela teplé a někdo se i koupe, jenže nás čeká pár km po šotolině do kopce a tak raději jedeme. Vydáváme se za hotelem do mírného kopce, ale terén není moc příjemný. Vystoupáme ale jen asi 30 m a pak už seřítíme dolů mezi kameny. Sjezd je to poměrně nebezpečný a ještě se musíme vyhýbat pa protijedoucím cyklistum, kterých je hodně, je totiž sobota. Dlouho jedeme divokým údolím podél potoka Loisach, který lemují skalní velikáni. V Ehrwaldu jsou pěkné výhledy na nejvyšší horu Německa Zugspitze a tady musíme nastoupat 100 m k lanovce Ehrwaldu Almbahn. S naloženými koly vyjíždíme moderní lanovkou do výšky 1502 m.n.m přímo k restauraci. Gulášová polévka přijde vhod. Dále se vydáváme o dalších 100 m výše po šotolině. Nakonec zvolíme flexi variantu s odbočkou k jezeru Seebensee. Je to spíš horská túra než jízda na kole, sice jen 3,5 km ale dost vydatných. Jezero je tak studené, že od plavání rychle upouštím, zmrzlé ruce bolí, jen na nohy je ledova voda příjemná. Část cestu dolů kolo raději vedu a i tak se na cestě smýká. Dál už je to pohodička,cesta vede nejdříve nad soutěskou a později širokým údolím podél řeky. V Leermoosu musíme opět něco nastoupat , abychom se pak spolu s auty na silnici řítili po asfaltce dolů k Telfsu . Brzdim a jedu 65 km stejně rychle jako auto přede mnou . Roman je lepší prý 75..

Celkem jsme najeli asi 58 km, což je v tom terénu docela dost


PLANSEE

RESTAURACE POD VRCHOLEMSEEBENSEE
V ÚDOLÍ JE TELFS


TELFS


POKOJ S JELENEM- NO RAKOUSKÝ HOTEL...

6.8. neděle


Trasa: Kuehtai 2017 - Gries - Axam - Mutters 830 - Insbruck 557- 62 km

Na dnešní den není předpověď počasí zrovna ideální, vypadá to na zataženo s občasným deštěm. Skutečnost ale předčí veškerá očekávání. Do Kuehtai dorazíme zase k 10 hod. Je to zřejmě vyhledávané lyžařské středisko v zimě a v létě tu ovšem převažují pasoucí se krávy, mnohé z nich se ale producÍruji přímo na silnici. Řidič se jednu z nich dokonce pokoušel přetlačit , ale nakonec musel počkat až se uhne sama. Nahoře je jen 13 stupňů mrholí a fouká vítr. Odskočíme si na WC. Když se chceme vrátit , tak už venku leje proudem a bouří a blýská se. Později nasedáme na kola a proti větru se pouštíme do údolí. Po silnici tečou proudy vody. Občas nás ohodí projíždějící auto. Největší strach mám v dlouhých polotunelech, kde si mě v tmavě pláštěnce ani nemusí všimnout. Po 20 km začíná zase slejvak. Schovavame se pod stromy u cesty, ale za chvíli už teče voda všude. Jedeme dál. V botech čvachtá voda, je nám zima. Okolo 13.30 dorazíme do Insbruck a hned do samoobslužné restaurace na Maria Teresien strasse. Je nás tu takových víc. Motorkáři ždímají ponožky a do bot si dávají igelitové pytlíky. Pod námi se udělaly louže, jak nám teče z bot. Po Lubošovi zůstala totálně promočena koženková sedačka. Ve 3 odpoledne ústavá déšť a tak se jedeme podívat na Goldenes Dachl. Když se vydáme k zámku Ambros, začne znovu pršet, vracíme se do busu, kde si všichni dávají čaj nebo něco ostřejšího a balí se do suchých věcí, pokud je mají. Ujeli jsme sice asi jen 50 km, ale úplně to stačilo. Nejlepším zážitkem byl dnes dobrý oběd v Italské restauraci. K večeři je zas podivný mišmaš s tvrdým kusem roštěnky. Rakušani skutečně neumí vařit. Snad jen ten řízek, roesti a štrůdl s Vanilensosse.


V KÜHTAIINNSBRUCK MARIA TERESIEN STRASSEGOLDENES DACHLODMĚNA

7.8. pondělí

Plánovaná trasa:

Seefeld - Weidach - Geisterklamm - Mittenwald - Wallgau - Walchensee - Uhrfeld -Kochel am See 61 km

Skutečnost: Scharnitz - Mittenwald - Wallgau - Walchensee - Uhrfeld -Kochel am See -45 km

V 9 odjíždíme do Seefeldu, který prohlédneme z autobusu a jedem zas dál do Scharnitzu. Jedeme podél řeky Isar . Je to nejhezčí etapa z celého zájezdu. Krajina je nádherná a počasí ideální, terén také. Pěkná cesta je až do Walgau, dále jedeme lesem k jezeru Walchensee, které je skutečně veliké. Škoda, že nemáme víc času na kochání se, případně koupání, prtože voda je průzračná a je teplo. Máme ale hlad. V půjčovně loděk se informuji, kde by se dalo sehnat něco k jídlu. Po levm břehu po 5 km a po pravém břehu až po 10 km. To rozhoduje, jedeme po levém břehu a dobře děláme. Tady je asfalt a po chvíli přijíždíme do stejnojmenné obce- Walchensee, kdy je pěkná restaurace. Po chvíli zjišťujeme, že číšník je Slovák. Jídlo na terase restaurace je brzy a dobré a navíc s výhledem na jezero. V 13,30 sedláme kolo, za 30 min. musíme být u Kochelsee. Nejdříve stoupáme po serpentinách silnice mezi auty a pak následuje dlouhý sjezd zatáčkami- asi 10 km do Kochel am See. Jsme tu přesně 13,55 a určitě ne poslední, ještě hodinu se vše nakládá, někdo se I vykoupe a odjíždíme domů.

SCHARNITZ


ISAR

WALGAU

KOCHELSEE


Celkem km:253 km

DALŠÍ FOTO V GALERII - LISTUJ DOLEVA !!: http://alpos.blog.cz/galerie/rakousko-na-kole-2017#104413517
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 3. září 2017 v 19:13 | Reagovat

Pěkné výhledy krásná jezera...škoda že jídlo s koupání nic moc ale určitě to stalo za to... 8-)

2 Alena Alena | 15. září 2017 v 21:50 | Reagovat

[1]:

[1]: ano bylo to pěkné. :-)

3 Jarda Jarda | Web | 30. dubna 2018 v 21:30 | Reagovat

Super trasa, do Rakouska bych si taky jednou chtěl na kolo vyjet a podle fotek je to tam opravdu nádherné!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama