Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Na běžkách Z Borových Lad do Strážného

26. února 2018 v 22:12 |  NA LYŽÍCH DOMA I VENKU

Okruh Borová Lada, Knížecí Pláně, Strážný, Polka, a zpět.


Vzhledem k tomu, že na našem "domácím" okruhu z Horské Kvildy na Bučinu a zpět řádili tento víkend účastníci Šumavského maratonu a tudíž tam bylo drobet "přecpáno", rozhodli jsme se změnit působiště a vydali se tentokrát až do Borových Lad. Trasa na Knížecí pláně začíná kousek za obcí, a protože je skoro 14 pod nulou, raději se pohybujeme rychleji. Z Knížecích Plání už běžkujeme skoro sami a cestou do Strážného, kolem Žďárského jezírka poktáváme minimum lidí, celkem asi jen 8 za celý den. V okolí Strážného se nám stopa ztrácí a tak si cvičně vyklušeme sjezdovku nahoru i dolů a po chvíli pěší chůze po silnici, kudy podle Mapy.cz měla vést lyžařská stopa narazíme na "stopu" rolby, vypadá spíš na bruslení, kdyby nebyla přerušovaná stopou pásu rolby. Stopa na klasiku nikde, ale směr drží. Teprve mnohem později narazíme konečně zas na pěknou stopu, která však vede prudce do stráně a odtud pochopilně jak jinak zas dolů a to hodně dlouho až do Polky. Naštěstí je celkem dobře sjízdná a z Polky už je stopa dobrá, jen vede stále do kopce a nikde nikdo, jen my a sníh a mráz.V hodpůdce na Pláních naštěstí ještě zbyla polévka a trhanec s borůvkami, bylo to těsné za námi už zavírají, Jsou 4 hodiny odpoledne. Celkem jsme ujeli (s různými odbočkami navíc) 33 km.


Knížecí Pláně

stylová a příjemná restaurace na Knížecích Pláních- a taky tu dobře vaří :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 signoraa signoraa | Web | 27. února 2018 v 8:28 | Reagovat

Všechna tato místa znám většinou z pěších výšlapů, kdy jsme po mnoho let trávili prázdniny v Horní Vltavici. Jen jedenkrát jsme tam byli v zimě s běžkami, ale takovou porci kilometrů bychom asi nedali. Tehdy byly naše děti ještě poměrně malé a stačilo jim vždy jen pár kilometrů ve stopě. Mnohem raději pak jezdily na igelitových pytlích z kopce. Díky za krásnou vzpomínku. :-D

2 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 2. března 2018 v 11:32 | Reagovat

To je nádhera. Jako děti jsme s rodiči šlapali Šumavou spíše v létě a sjezdovat jsme jezdili na Špičák. Běžkám se tenkrát asi ještě tak neholdovalo. Párkrát jsem na běžkách vyrazila, když děti odrostly, je to paráda, když je takové nádherné počasí a dobrá stopa. A závěr v hospůdce, to je pan krásná tečka. V teple se rozehřejou líčka,skvělý pocit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama