Život je pohyb Usmívající se blog pro neposedné duše

Pohodové a modré Alpe di Siusi

6. března 2018 v 17:35 |  NA LYŽÍCH DOMA I VENKU

Když je v údolí Val Gardena mlha, jeďte do Ulrichu.

Koukám z okna, je nasněženo a vidět je sotva na zahrádku před domem. Na takové počasí je nejlepší jet do oblasti Alpe di Siusi neboli Seiser Alm. Nejlepší spojení je tam lanovkou z St. Ulrichu. Tato oblast je dostatečně vysoko- okolo 2000 m, a dá se tu lyžovat i v případě, že není nic vidět. Místní sjezdovky jsou podle mapky převážně červené, dvě černé a většina modrých. Reálně tu ale obtížnost mají hodně posunutou, to znamená, že černá odpovídá normální červené, červená modré a na modré počítejte s tím, že občas pojedete i do kopce a pokud se dostatečně nerozjedete, což za mlhy asi těžko, když nevíte kam jedete, pak tedy půjdete do kopce. Je to taková pohodová spíše rodinná oblast pro začátečníky. Také je tu nejvíc lyžařských škol a instruktorů. Dnes to tedy nevadí, jelikož stále sněží a občas není moc vidět. Oběd v některé ze zdejších restuarací je tradiční, většinou nějaké těstoviny, občas řízek nebo pečeně. Většina, nebo možná spíš všechny, jsou s obsluhou a protože místních je nedostatek, často vás obslouží děvče ze Slovenska nebo Čech. Bohužel i tady se krade. Jeden z českých návštěvníků si lyže stejně jako ostatní odložil před restaurací, ale už je tam nenašel, nové Elánky byly v tahu. Těžko na nich odjel nějaký lyžař, který přijel na svých že....
Zato jídlo je dobré, zřejmě i ječmenová polévka, která ve mě podle názvu nebudila přílišnou důvěru, ale když ji přinesli sousedům vypadala dobře, spíš jako zeleninová. Tahle oblast je vhodná nejen pro lyžaře, ale i pro pěší a také sáňkaře. Je tu několik sáňkařských drah a také pro běžkaře, viděli jsme i upravené stopy, zkrátka ráj pro všechny, kteří nikam nespěchají.


ZMRZLÝ VODOTRYSK V ST ULRICHU


KDYŽ NENÍ NIC VIDĚT....

Středa 7.3.-opět kolem Selly

Podle předpovědi mělo být celý den zataženo, max. hodina sluníčka. Přes noc opět nasněžilo, ale sluníčko se proklubalo hned ráno. Naložíme věci na zpáteční cestu, rozloučíme se a vyrážíme znovu do terénu. Včera jsme jeli v lanovce s jedním Irem, který vyprávěl o jakémsi schovaném údolí za Cassianem. Kdyby vyšlo počasí, byl by to dobrý typ. vyjede se busem až do průsmyku nad Alta Badií, odtud ještě lanovkou a pak se člověk spustí údolím dolů celkem dlouhou cestou, konec pak dojíždí na laně za koníkem- samozřejmě za to zaplatí, ale prý to byl úžasný zážitek. Do téměř 12 hodin se nám daří před mlhou a mraky ujíždět, ale nakonec nás dostihnou nad Arrabou a tak se rozhodneme pro návrat opět po červené Sella Rondě. Začíná pěkně hustě sněžit.Ještě dáme pár sjezdovek v okolí a u auta jsme už okolo 15.30. Domů máme štěstí, kromě pomalé cesty ve sněhu přes Brenner není na dálnici žádné zdržení a tak cesta domů včetně večeře u pumpy netrvá ani 6 hodin. Dokonce i kontrola na hranicích, zda nevezeme nějaké utečence se zautomatizovala a už se obejde bez přítomnosti policie. Jen si na nás drobet víc posvítili :-)

a pár obrázků z dnešního vydařeného dne:


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 signoraa signoraa | Web | 10. března 2018 v 16:12 | Reagovat

Pokochala jsem se tou nádherou. Zaujal mě zmrzlý vodopád, dostalo mě zimní slunce nad sedačkami lanovky.
A mlha v údolích pod horskými vrcholky je úchvatná. :-)
Překvapila mně ta vizuální kontrola na hranicích, u nás jsem se s ní zatím nesetkala.

2 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 13. března 2018 v 5:23 | Reagovat

Krásné fotky zasněžené krajiny....i ten vodotrysk, a že jej provozuji až do úplného zmrznutí... ;-)

3 Iris Iris | E-mail | Web | 14. března 2018 v 15:12 | Reagovat

Parádní fotky, tak si představuji zimu :-)
Tou lanovkou, jak není nic vidět, to vypadá děsivě :-D

4 Miloš Miloš | Web | 18. března 2018 v 12:10 | Reagovat

Když je takto zamlženo, požitek je sotva poloviční. Znám to dost dobře, naštěstí to nikdy takové někdy po celou dobu pobytu.

Z letošní Francie znám opačný případ, kdy některé červené měly parametry černé a modré zase odpovídaly červeným. Ty nejjednodušší totiž měli značeny zeleně a ne modře, jak to obyčejně bývá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama